San Diego Hakkında

‘Güneş Şehri ‘ denilen San Diego Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasında bulunan Kaliforniya eyaletinde yer alır. Yaklaşık 1,5 milyonluk nüfusuyla San Diego San Diego Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 7. şehri ve Kaliforniya eyaletinin en büyük ikinci şehridir. Kaliforniya’nın güneyinde yer alan San Diego, ender güzellikteki manzaraları, ince kumlu plajları, harika iklimiyle, eğlencesiyle, limanlarıyla ilgi çeken bir şehirdir.

12 ay süren ılık ve güneşli havasıyla San Diego size hamileliğinizi geçireceğiniz muhteşem bir ortam sunar. Hamileliğinizin en stresli döneminde güzel havanın keyfi, aile dostu bir şehirde olmanın güveni, az trafik, bebeğin gelişiminde dış etkenlerden en az etkilenme koşulları ile San Diego size sonsuz huzurlu ev sahipliği yapar. Şehir içindeki sayısız parkları ve muhteşem plajları ile günlük yürüyüşleriniz için idealdir. Özellikle doğum tarihi kış aylarına gelen anne adayları için vazgeçilmezdir.

San Diego’ya ulaşım Los Angeles’a uçarak ve oradan da 2 saatlik bir karayoluyla yapılır. Los Angeles’a Türk Hava Yolları’nın haftanın yedi günü direkt uçuş bulunmaktadır. Bunun dışında birçok uluslararası havayolu da aktarmalı San Diego varışlı seferler yapmaktadır.

San Diego aynı zamanda gezilecek yerleri ile de Amerika’nın en çok ziyaretçi ağırlayan şehirlerinden biridir. Bu bölgelerin ayrıntılı bilgilerine ‘Neden San Diego‘ blog yazımızdan ulaşabilirsiniz