Gebelik Takibi

Hamileliğiniz sürecindeki takipleriniz ve bebeğinizin doğumunda sizinle olacak bir doktor seçiminin zamanı geldiğinde, ihtiyacınız olan bakımı, ilgi ve şefkatle sağlayacak olan Dr. Melih Kurtuluş ve ekibine güvenebilirsiniz.

Hamileliğinizin ve bebeğinizi kucağınıza alacağınız mucizevi doğum deneyiminizin sizler için huzurlu bir yolculuk olması ve ailenizin yeni üyesini sağlıkla yuvanıza götürmeniz en büyük arzumuzdur. Hastamız olarak, size son teknoloijik ekipmanlarımız ve şefkatli yaklaşımımızla bakım sunarken, kendinizi daima güvende hissedeceksiniz.

Gebeliğin başlamasından, hatta gebelik kararının alınmasından doğum sonrasına kadar geçen süreç içerisinde anne ve bebeğin durumunun takip edilmesi, annenin her konuda detaylı aydınlatılması ve ortaya çıkabilecek risklerin vakit kaybedilmeden belirlenmesi açısından gebelik takibi son derece önemli bir süreçtir.

Gebelik planlaması sırasında doktorunuz ile görüşmeniz halinde sağlığınızın gebelik için uygun olup olmadığı ultrasonla ve kişiye özel bazı kan-idrar tetkikleriyle araştırılır, vücudunuzu gebeliğe hazırlayacak vitamin vb. takviyelere başlanır, gebelik ile ilgili sorularınız en ince ayrıntısına kadar yanıtlanır ve gebeliğe sağlıklı ve bilinçli bir şekilde başlamanız sağlanır.

Gebelik takibi sayesinde hem siz kilo, tansiyon, kan tahlilleri gibi konularda takip edilirsiniz hem de bebeğinizin gelişimini aylık olarak izleyebilirsiniz.

Bazı gebelikler en baştan, bazıları da rutin seyrinin dışında seyretmesi nedeniyle sonradan riskli gebelik halini alabilir, bu durumda gebeliğiniz biraz daha yakından ve diğer ilgili tıp dalları ile beraber takip gerektirebilir.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir